Vállalkozói szerződések családiházak kivitelezéséhez – II.rész

vissza

Folytatva az építéskivitelezési szerződések legfőbb elemeit, az egyik leglényegesebb pont az építkezésben résztvevő szereplők kötelességeinek meghatározása. Először is részletekbe menően meg kell határozni a Vállalkozó kötelezettségeit!

–       Egyértelműen rögzíteni kell, hogy a Vállalkozó milyen minőségű munkát fog vállalni, (azaz a Magyar Szabványokat betartva és I. osztályú módon, illetve szabványok hiányában a gyártói technológiai utasításokat követve végzi a kivitelezést.)

–       Az építkezés végével a Vállalkozó átadási dokumentációt kell készítsen, amely tartalmaz, a tervektől való eltéréseket és a legfontosabb, Kivitelezői nyilatkozatot ad az általa elvégzett munkákról.

–       Lényeges tartalmi pont az építkezés végével a hulladék elszállítása, amely a legtöbb esetben már elfelejtődik…

–       Elengedhetetlen elemét képezi a Vállalkozói kötelezettségeknek, hogy minden egyéb segédszerkezetért (állvány, támasz, szerszámok) már külön költség nem számolható fel (azon kívül, amit korábban a költségvetési kiírásban a Megbízó már elfogadott.)

–       Az építési naplót a Vállalkozó vezeti a 290/2007 (X.31) Korm. rendelet alapján, mely az építkezés legfontosabb dokumentuma. Az említett kormányrendelet továbbá nyilatkozik arról, hogy a helyszínen Felelős Műszaki Vezetőt köteles alkalmazni a Vállalkozó. Az építési napló a vitás helyzetek megoldásának legfőbb dokumentuma!

–       Nyilatkozni kell arról, hogy a helyszínen dolgozók alkalmazása következtében fellépő költségek és TB törvény szerinti adó megfizetésre kerül!

–       Csak és kizárólag szakképzett munkaerő alkalmazható, biztosítva a szakszerű kivitelezést.

–       A Vállalkozó felelős az általa alkalmazottakért, az építkezésen a higéniai és biztonsági feltételeket elő kell teremtenie. (Rendezett építési munkaterületen az aktuális folyamatok is mindenki számára jobban átláthatóak.)

–       Építési anyagokat csak jóváhagyással lehet kiváltani, (ezt célszerűen a szakmai segítség ellenőrzi). Többlet- és pótmunka költségeket csak jóváhagyás után és indokolt esetben számíthat fel a Vállalkozó.

–       Az építkezés befejeztét pedig időben jelezni kell, (általában 5 munkanappal korábban, írásban) és az átadás-átvételi eljárást ezek után lehet lefolytatni.

Megrendelő kötelezettségei és jogai:

…Folytatás következik…

twitter